ÖZEL BİR YOLCULUK ZAMANI

 • 1412,2020

  ÖZEL BİR YOLCULUK ZAMANI

  ÖZEL BİR YOLCULUK ZAMANI

  Bir tohumken yüz tane olmaya giden bir yoldur yaşam. Cevherimizi keşfetme, bu keşifle yetkinliklerimizi geliştirme ve zaaflarımızı yönetme en büyük yol yardımcımızdır. Kimi zaman kazanırız, kimi zaman kaybederek tecrübe kazanırız. Her geçen vakit ise bir daha geri gelmeyecek olmasıyla hem sermayemizdir bu öğrenme yolunda hem de kullanamazsak hüsranımız.

  Bu yolculuğun en güzel ve temkinli durağı anne – baba olmaktır. Hem öğrendiklerini öğretmek isteyen hem de kendi öğrenemediklerini çocuğuna aktarmayı ideal edinen bir ebeveyn kimliğine sahibiz artık. İstediğimiz hedefe bizi ulaştıracak bir yol arkadaşı edinmek aile hayatımızın en önemli gerekliliklerinden biri. Çocuğumuz güncel akademik bilgiye donanımlı bir şekilde erişmeli, bir birey haline geldiğinde gerekli sosyal donanımları kendinde temellendirmiş olmalı ve Anadolu’nun yüzyıllardır gelen manevi öğretilerini ruhunda inşasını tamamlamalıdır.

  İşte ‘Önce refik, sonra tarik’ sözünün gereğine talip olan okulumuz size yol arkadaşı olmak ve hedefe ulaşmak için tebessümle bekliyor…

  Artık özel bir yolculuk zamanı…

ÖĞRETMEN KALFALIĞI

Bir Muallimin Çıraklık Yolculuğu...

"Copyrights © • Tüm hakları saklıdır."